Εθελοντική αιμοδοσία

Την Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022, θα πραγματοποιηθεί εθελοντική αιμοδοσία στο σχολείο, στη αίθουσα 213.

Όσοι μαθητές/μαθήτριες πρόκειται να δώσουν αίμα, πρέπει να έχουν γευματίσει 3 ώρες πριν από την ώρα της αιμοδοσίας.

Η αιμοδοσία θα ξεκινήσει στις 17:30 και θα διαρκέσει όσο θα υπάρχουν μαθητές / εκπαιδευτικοί που θα δίνουν αίμα.

Όσοι δώσουν αίμα θεωρείται ότι έχουν κάνει το self test τους την ΔΕΥΤΕΡΑ 24/1/2022, πριν έρθουν στο σχολείο.

Το σχολείο θα ξεκινήσει κανονικά την λειτουργία του στις 18:00.

Οι μαθητές / μαθήτριες που θα αιμοδοτήσουν, παρακαλούμε να περάσουν πρώτα από την Γραμματεία του σχολείου για να πάρουν αύξοντα αριθμό αναμονής, να καταγραφεί το όνομά τους και να δικαιολογηθούν οι απουσίες τους λόγω αιμοδοσίας.

Δικαιολογούνται οι απουσίες της σημερινής ημέρας και οι απουσίες μιας οποιασδήποτε άλλης ημέρας.

Για να μην υπάρχει συγχρωτισμός, οι μαθητές επιστρέφουν στα τμήματά τους και θα ειδοποιούνται όταν έρθει η σειρά αιμοδοσίας τους.

Image by mohamed Hassan from Pixabay